Blog

image

KROSS Racing Team 2016


Dumnie zaprezentowaliśmy na Stadionie Narodowym w Warszawie naszą drużynę na sezon 2016. Dumnie, bo po raz pierwszy w historii polski team MTB stał się drużyną międzynarodową. Dumnie, bo mamy wielkie cele. Dumnie, bo poza świetnym składem zawodników, mamy w ekipie najlepszych profesjonalistów w branży. I jeszcze raz dumnie, gdyż do zaprezentowania mieliśmy najnowszą ramę Level B+, stworzoną przez projektantów i konstruktorów KROSS we współpracy z zawodnikami KRT.

Skład KROSS Racing Team 2016:

 • Maja Włoszczowska
 • Anna Szafraniec
 • Bartłomiej Wawak
 • Fabian Giger (SUI)

Obsługa techniczna KRT:

 • Manager – Tomasz Swierczyński
 • Asystent – Rafał Łuksza
 • Mechanik – Hubert Grzebinoga
 • Fizjoterapeutka – Magdalena Zamolska

IMG_4101

Tymże składem zasłużyliśmy sobie na miejsce w gronie 15 najlepszych drużyn Świata i status ELITE. Daje on kilka znaczących przywilejów zwłaszcza podczas Pucharów Świata, ale i duży prestiż dla Polskiej drużyny.
Jakie są nasze cele? Nr 1 to Igrzyska Olimpijskie. Przepustkę do Rio na tę chwilę mam tylko ja, ale realne szanse także panowie – Bartek Wawak i Fabian Giger. Celem przybliżenia sylwetki naszego szwajcarskiego nabytku – Fabian to obecnie nr 10 światowego rankingu, brązowy medalista Igrzysk Europejskich w Baku, srebrny medalista Mistrzostw Europy 2014.

Niestety pod dużym znakiem zapytania jest kariera zawodnicza Ani Szafraniec, która od kwietnia ubiegłego roku boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Miło widzieć, że cała drużyna i sponsorzy stoją za nią murem. Wszyscy wierzymy, że jej serce odnajdzie właściwy rytm.

Zawodników KRT po raz pierwszy zobaczymy na starcie w ostatni weekend lutego. Fabian i Bartek ścigać się będą w silnie obsadzonej etapówce Cyprus Sunshine Cup. Ja rozpocznę sezon wyścigowy tydzień później w Brazylii, gdzie udam się bezpośrednio ze zgrupowania wysokogórskiego w Kolumbii.

Trzymajcie za nas kciuki!

IMG_3665

Aaaa… i jeszcze kilka słów o nowej ramie :). Tak! To KROSS! Tak! Mieliśmy wpływ na jej konstrukcję! Tak! Pracowaliśmy nad nią blisko dwa lata. Tak! Jest jedną z najlepszych ram hardtail 29’’ dostępnych na rynku! I nie! Nie piszę tego, bo Kross opłaca mój kontrakt. Naprawdę mamy się czym pochwalić! Już poprzedni Level B+ był świetny. Od najlepszych odbiegał tylko wagą. Teraz mamy ramę lżejszą od topowych światowych brandów. Jednocześnie sztywną, zwrotną, świetnie prowadzącą się i w dół i w górę. Testowałam już ją podczas zgrupowania na Gran Canarii, gdzie ćwiczyłam zjazdy pod okiem Arka Perina.

Hmmm… wiecie co? Coś mi mówi, że to będzie dobry sezon 🙂

IMG_3783


One Comment on “KROSS Racing Team 2016”‎

  Ksawery Sarnecki

  Słuchałem wypowiedź Mai o rowerze, który dla niej przyszykowaliście – był wspaniały, a co najważniejsze – wczoraj nie zawiódł, ba spisał się bardzo dobrze, tak jak i Maja 🙂

Comments are closed.